• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Złożyliśmy wnioski na 7 milionów zł.

Złożyliśmy wnioski na 7 milionów zł.

 

Jeden ze złożonych przez Miasto wniosków dotyczy uzbrojenia terenu inwestycyjnego o pow. 7,535 ha włączonego pod koniec grudnia zeszłego roku do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koncepcja projektu zakłada przygotowanie terenów inwestycyjnych typu brownfield, poprzez uzbrojenie w sieci infrastruktury technicznej działek w obrębie ulic Cecylii i Gospodarczej w Raciborzu celem stworzenia warunków do dalszego rozwoju sektora MŚP. Zakres projektu obejmuje także promocję terenów inwestycyjnych! Inwestycja w efekcie finalnym przyczyni się do udostępnienia w pełni uzbrojonego terenu i z pewnością wpłynie na jego atrakcyjność w oczach potencjalnych inwestorów. Inwestycja rozpoczęła się w zeszłym roku, a ma zakończyć w czerwcu 2018. Teren podzielony jest na 10 działek inwestycyjnych, a szczegóły oferty znajdują się TUTAJ.
Nie jest to jedyny teren inwestycyjny, który Miasto Racibórz ma uzbrajać w infrastrukturę. W grudniu zeszłego roku Miasto pozyskało środku na przebudowę drogi, która ma skomunikować teren inwestycyjny przy ul. Bartka Lasoty z ul. Rybnicką. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 (tzw. schetynówek) jakie pozyskano to aż 1,46 mln! Inwestycja rusza już w marcu.

Kolejne dwa projekty złożone przez Miasto dotyczą kolejno poprawy efektywności energetycznej oświetlenia w mieście poprzez wymianę istniejącego oświetlenia na oświetlenie o wyższej efektywności energetycznej oraz rozwiązania problemów społecznych w Raciborzu poprzez rewitalizację zdegradowanych obiektów po byłej siedzibie Komendy Powiatowej Policji. Projekt związany z oświetleniem obejmuje zmodernizowanie łącznie 1284 nowych opraw oświetlenia co spowoduje ponad 60% oszczędność energii, zaś projekt związany z siedzibą byłej komendy Policji przewiduje przebudowę dwóch nieużytkowanych budynków wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek znajdujący się przy ul. Placu Wolności 9 przeznaczony będzie na dom pobytu dziennego, natomiast budynek przy ul. Placu Wolności 8 przeznaczony zostanie na budynek z mieszkaniami wspomaganymi. Projekt ten bezpośrednio przyczyni się do poprawy stanu technicznego opuszczonych budynków na rewitalizowanym obszarze Miasta Racibórz.

Przedsiębiorczyraciborz.pl

(zdjęcie za rynekseniora.pl)

do góry