Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

145 lat OSP Brzezie

2023-09-08

Jutro o godzinie 14:00 przy remizie OSP Brzezie rozpocznie się festyn z okazji 145-lecia funkcjonowania tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Od roku 1878 w Brzeziu aktywnie działa oddział Ochotniczej Straży Pożarnej. Początkowo straż pożarna funkcjonowała  w tzw. majątku Brzeziu, później po tragicznym w skutkach pożarze w Lubomii z 1883 roku powstała ochotnicza straż ogniowa w Brzeziu, na wiosce.

Już od 145 lat, ochotnicy z OSP Brzezie wierni tradycji z ogromnym zaangażowaniem niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych. Aktywnie i z sukcesami strażacy ci biorą również udział w zawodach sportowo-pożarniczych osiągając dobre wyniki. Jednostka OSP Racibórz-Brzezie funkcjonuje w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

W najbliższą sobotę (9 września 2023r.) od godziny 14:00 jednostka świętować będzie swoje 145-lecie. Z tej okazji zaplanowano festyn rodzinny, który odbędzie się przy remizie OSP Racibórz-Brzezie przy ulicy Bitwy Olzańskiej 28. W programie imprezy m.in. zawody sportowo-pożarnicze, pokazy samolotów stowarzyszenia „Skrzydlaty Racibórz”, pokazy pojazdów Służby Więziennej i zabawa taneczna.

Strażakom ochotnikom, życzymy wytrwałości i niegasnącej pasji do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

do góry