Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Biblioteka przyłączyła się do organizacji Nocy Muzeów (..)

Biblioteka przyłączyła się do organizacji Nocy Muzeów i Neonowej Nocy

2023-05-23
Oprócz książek biblioteka zaoferowała słodycze i łamigłówki
Oprócz książek biblioteka zaoferowała słodycze i łamigłówki

Ostatni piątek, a zwłaszcza wieczór był bardzo intensywny dla bibliotekarek raciborskiej książnicy. Dzięki zaproszeniu Sądu Rejonowemu w Raciborzu biblioteka miała okazję pojawić się podczas Nocy Muzeów, oraz wziąć udział w Neonowej Nocy za sprawą zaproszenia Strefy Odkrywania Wyobraźni Aktywności.

Atrakcje na stanowisku promocyjnym biblioteki

Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym Biblioteka włączyła się w organizację Nocy Muzeów w Sądzie Rejonowym. Na przygotowanym stoisku promocyjnym uczestnicy wydarzenia mogli zakupić książki o tematyce kryminalnej oraz sensacyjnej zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży, rozwiązać quiz logiczny na tablecie na podstawie zagadki Sherlocka Holmesa lub zabawić się w detektywa mierząc się z przygotowanymi kryminalnymi łamigłówkami w formie papierowej. Aby w trakcie zabawy umysł sprawniej pracował, można było się wzmocnić słodkościami z koszyczka przygotowanymi z okazji 75-lecia Biblioteki.

Zaś w SOWIE przy ulicy Żorskiej odbywała się Neonowa Noc, gdzie również pojawiło się stanowisko promocyjne biblioteki. Uczestnicy mieli okazję wykonać swoje zakładki do książek z sową, oraz skorzystać z długopisów 3D i wykonać dowolny projekt. Zadanie to cieszyło się ogromną popularnością, a kolejka ciągle się wydłużała!

 

 

 

do góry