Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ceramiczne wypieki podczas Lata z RCK

Ceramiczne wypieki podczas Lata z RCK

2023-07-24

Tworzenie ceramicznych arcydzieł z Agnieszką PatalongUczestnicy warsztatów ceramicznych w Świetlicy Brzezie Raciborskiego Centrum Kultury pokazali efekty swojej pracy. Ręcznie wykonane miseczki, filiżanki, kolorowe mozaiki i ceramiczne obrazki wyskoczyły już z pieca i mogą zostać zabrane do domu.

Podczas 6 warsztatowych spotkań uczestnicy zajęć z Agnieszką Patalong dowiedzieli się o materiałach i technikach stosowanych w ceramicznym rękodziele. Wiedzę tę sprawdzali w praktyce, wykonując prace o różnym poziomie trudności – od płaskich obrazków na glinianych płytkach po trójwymiarowe i ręcznie malowane przedmioty jak talerze, miseczki i filiżanki. Na zakończenie zajęć, wszystkie prace zostały wypalone w specjalnym piecu do ceramiki, aby zyskać trwałość i ukazać w pełni plastyczny efekt. Dzięki temu uczestnicy warsztatów mogą je teraz zabrać do domu i jeszcze długo cieszyć się wykonanymi przez siebie przedmiotami.

Prace, które po warsztatach pozostały do wypalenia, są już gotowe do odbioru w Świetlicy Brzezie dla dzieci z Brzezia oraz w RCK RDK przy ul. Chopina 21 (w godzinach 8.00-15.00, II piętro p.207) dla osób spoza Brzezia.

Prowadząca warsztaty Agnieszka Patalong jeszcze raz dziękuje uczestnikom za wspólną, twórczą zabawę.

Zajęcia przeprowadzono w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2023.

18 zdjęć

Ceramiczne wypieki podczas Lata z RCK

do góry