Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Czekoladowa wypiękniała

2020-11-20
Zakończyła się termomodernizacja kamienicy przy Czekoladowej
Zakończyła się termomodernizacja kamienicy przy ul. Czekoladowej

Docieplone ściany, stropy i dach (w sumie prawie 1700 m2 powierzchni), wymienione okna, drzwi, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, wymieniona instalacja wodna i nowe ledowe oświetlenie części wspólnej – to zakres przeprowadzonych prac w kamienicach przy ul. Czekoladowej 8 i 9. Remont trwał od wiosny tego roku. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków mieszkalnych w Raciborzu”.

 Budynki po termomodernizacji nie tylko cieszą oko nową elewacją, ale przede wszystkim dają większy komfort cieplny mieszkańcom i wpływają na poprawę jakości powietrza.  Dzięki zwiększonej efektywności energetycznej zmniejszy się zużycie energii w obiektach, a co za tym idzie ograniczona zostanie emisja CO2.  

W tym roku zmodernizowane zostały budynki przy ul. Czekoladowej. W przyszłym roku w ramach tego samego projektu termomodernizacji poddane zostaną kamienice przy ulicach:
      
    • Fabrycznej 4
    • Skłodowskiej – Curie 15 – 17
    • Mysłowickiej 1C – 2C

To łącznie 60 mieszkań. Beneficjentem projektu jest miasto Racibórz. Umowna kwota dofinansowania projektu to 3 326 531,72 zł. Termin zakończenia jego realizacji to 28.02.2022 r.

do góry