Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Czepkowanie w Raciborskim Centrum Kultury

Czepkowanie w Raciborskim Centrum Kultury

2021-06-10

W tym tygodniu w Raciborskim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne "czepkowanie" studentów kierunku pielęgniarstwo. W tym roku wyjątkowo uroczystość ta dotyczyła nie tylko pierwszoroczniaków, ale również studentów drugiego roku, którym w zeszłym roku udział w takim wydarzeniu uniemożliwiła pandemia.

W doniosłej uroczystości udział wziął między innymi Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, który skierował do młodych adeptów pielęgniarstwa słowa uznania. Zaznaczył, że to niełatwa droga, ale decyzja podjęta przez studentów jest bardzo dojrzała i zasługująca na ogromny szacunek. Dodał również, że satysfakcja, która towarzyszy niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi nieraz może sprawić, że bycie pielęgniarką czy pielęgniarzem będzie źródłem radości i życiowej energii do dalszych działań.

W wydarzeniu udział wziął również Pan Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który podczas swojego wystąpienia zapewnił o działaniach na szczeblu rządowym zmierzających do polepszenia kwesti wynagrodzeń osób pełniących służbę pielęgniarską.

do góry