Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Cztery kąty i jeż piąty. Miasto włączyło się w (..)

Cztery kąty i jeż piąty. Miasto włączyło się w akcję zakładu poprawczego

2023-05-09
 

"Cztery kąty i jeż piąty" to projekt organizowany przez Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu. Celem projektu jest bezpośrednia ochrona jeży, poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo uskuteczniana jest również aktywizacja społeczna wychowanków placówki resocjalizacyjnej, utrwalanie i rozwój praktycznych umiejętności wychowanków.

Dzięki akcji rozwija się również współpraca Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu z podmiotami zewnętrznymi w zakresie realizacji programów prospołecznych. Dzięki wykorzystaniu wtórnym drewna i wyrobów drewnopochodnych do produkcji domków promowana jest idea recyklingu i upcyklingu. Wśród wychowanków placówki rozwijana jest natomiast empatia i wrażliwość.

Część domków, które składają się z części sypialnej, jadalni oraz korytarza, dzięki czemu do wnętrza nie dostaną się nieproszeni goście, już trafiły do mieszkańców Raciborza i okolic.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Racibórz włączył się w akcję, przekazując materiał do budowy domków dla jeży.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu facebookowego Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu gdzie znajdziecie zdjęcia z przeprowadzonej akcji.

do góry