• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Dawid Wacławczyk odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Dawid Wacławczyk odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

2022-06-08
Prezydent RP wręcza Srebrny Krzyż Zasługi wiceprezydentowi Raciborza Dawidowi Wacławczykowi
Prezydent RP wręcza Srebrny Krzyż Zasługi wiceprezydentowi Raciborza Dawidowi Wacławczykowi

Dawid Wacławczyk wiceprezydent Raciborza odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi. Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w Belwederze 27 maja z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.


Dawid Wacławczyk odznaczony został za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

Dawid Wacławczyk jest działaczem społecznym od ponad 20 lat, a od 12 lat także samorządowcem. Jest założycielem i prezesem jednej z flagowych organizacji kulturalnych w Raciborzu – Stowarzyszenia Artystów i Podróżników „Grupa Rosynant”, z którym tworzy Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki. W 2008 roku Dawid Wacławczyk wkroczył do świata polityki, stając się jednym ze współzałożycieli Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego „Nasze Miasto”. Przez 10 lat sprawował mandat radnego. Najpierw Rady Miasta Racibórz, a później Rady Powiatu Raciborskiego wykazując szczególną aktywność w obszarach wzrostu aktywności obywatelskiej, rozwoju turystyki oraz poprawy jakości powietrza. Od 8 stycznia 2021 roku pełni funkcję wiceprezydenta Raciborza nadzorując zadania m. in. z zakresu rozwoju, promocji, kultury, turystyki, sportu, ochrony środowiska i spraw mieszkaniowych. Wspólnie z Miejską Konserwator Zabytków i Architektem Miejskim koordynuje prace mające na celu powołanie Parku Kulturowego „Serce Starego Raciborza” oraz poprawę estetyki miasta. Jest liderem działań mających wzmocnić współpracę samorządu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi, a także koordynuje działania pomocowe dla partnerskiego miasta Raciborza – ukraińskiej Tyśmienicy.

do góry