• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Deficyt się powiększa. Tracimy na śmieciach ponad 100 (..)

Deficyt się powiększa. Tracimy na śmieciach ponad 100 tys. zł miesięcznie.

2021-03-08
Gospodarka odpadami. Prezydent przedstawił wyliczenia za luty.
Gospodarka odpadami. Prezydent przedstawił wyliczenia za luty.

W lutym w Raciborzu z tzw. nieruchomości niezamieszkałych, a więc marketów firm i instytucji odebrano 1964 kubły odpadów o pojemności 1100 litrów co generuje deficyt w gospodarce odpadami w wysokości 102 128 złotych (strata na każdym kuble to 52 złote). Oznacza to, że uwzględniając pozostałej wielkości kubły, mieszkańcy w lutym dopłacili do marketów i firm 106 000 zł. Wyliczenia te podczas zwołanego na dzisiaj briefingu prasowego przedstawił Prezydent Dariusz Polowy.


- Radni po raz kolejny odsunęli w czasie decyzję o naprawie kulejącego systemu gospodarki odpadami. Mamy diagnozę. Rozpoznaliśmy niedomagania systemu. Wypracowaliśmy propozycję rozwiązania tej sytuacji. Jak dotąd jedyną. Radni odrzucają mój projekt, nie proponując w zamian żadnej alternatywy. Tymczasem radni Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Rybnika, Kędzierzyna Koźla, czy chociażby Krzyżanowic zadbali o swoich mieszkańców. Zadbali o to by Ci nie musieli dopłacać marketom i firmom za wywóz śmieci. Radni Raciborza albo tego nie rozumieją albo są złośliwi. W maju minie rok odkąd staram się wytłumaczyć i przekonać radnych do tego, aby nie powiększali tego deficytu kosztem mieszkańców. W marcu po raz kolejny na sesji przedstawię mój projekt uchwały, który wyjmuje nieruchomości niezamieszkałe z naszego systemu gospodarki odpadami – zapowiada prezydent Raciborza Dariusz Polowy.  


Prezydent wskazał również na tendencję wzrostową w pierwszych miesiącach roku jeżeli chodzi o ilość odbieranych kubłów. Oznacza to, że każdy miesiąc to kolejne ponad 100 tys. zł które jako mieszkańcy dopłacamy do marketów i firm.

do góry