Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/„Kwiatki Agatki” - podsumowanie akcji

„Kwiatki Agatki” - podsumowanie akcji

2021-09-16
 

Urząd Miasta rozdał kilkunastu placówkom mieszanki nasion roślin jednorocznych i wieloletnich oraz domki dla owadów. Dzięki zajęciom edukacyjnym przeprowadzonym przez pracowników Arboretum Bramy Morawskiej raciborskie dzieci i młodzież dowiedziała się jak zakładać i uprawiać łąkę, a także dlaczego łąka jest istotnym elementem zieleni miejskiej.

Część placówek umieściła również domki dla owadów jako uzupełnienie łąki, pamiętając, że domki te powinny być skierowane frontem na południe, w niedalekiej odległości od roślin miododajnych.

Jeśli mimo prawidłowego ustawienia domki nie zostały zasiedlone przez owady w tym roku to nie należy się przejmować, tylko uzbroić w cierpliwość.

Udział w akcji wzięli: Przedszkole nr 23, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 16, Przedszkole nr 15, ZSP nr 3, Zespół Szkół Specjalnych, SP nr 1, SP nr 13, Zespół Szkół Budowlanych, SP UMIEM, a także Raciborskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Drengów znad Górnej Odry i Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości”.

Dziękujemy za aktywny udział i liczymy na równie pozytywny odbiór kolejnych akcji wspomagających bioróżnorodność w mieście!

 

 

 

 

 

do góry