Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Nowy żłobek w Raciborzu. Zapisy trwają, budowa rośnie w (..)

Nowy żłobek w Raciborzu. Zapisy trwają, budowa rośnie w oczach

2021-09-29
 

100 miejsc, 4 sale zabaw dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, wykwalifikowana kadra, w tym psycholog, pielęgniarka, dietetyk, nauka języków obcych, zajęcia z logopedą, a nawet sala terapeutyczna przeznaczona do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi – tak w dużym skrócie prezentuje się oferta nowo powstającego żłobka miejskiego w Raciborzu. Oddanie budynku do użytkowania planowane jest na koniec tego roku. Zapisywać dzieci można już teraz.

- Jak na razie wszystko przebiega bardzo sprawnie. Budujemy ten żłobek po to, by zapewnić opiekę na jak najwyższym poziomie, jak największej liczbie dzieci – zapewnił Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który 28 września po raz kolejny wizytował plac budowy. Nowa miejska placówka dla najmłodszych stanowi realizację punktu programu wyborczego „10-tka Polowego”. Jest też jedną z flagowych inwestycji miejskich. Na jej realizację miasto pozyskało 3 mln 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch +, najwyższe w woj. śląskim i czwarte, co do wielkości w skali kraju.

- Poziom zaawansowania inwestycji oceniamy na ok. 70-80 proc. Mamy położone wszystkie instalacje, łącznie z fotowoltaiką. Ruszyły prace związane z wykończeniem wnętrz i zagospodarowaniem terenu wokół budynku. To będzie placówka spełniająca najwyższe standardy pod względem opieki nad dziećmi oraz komfortu i wyposażenia sal. Żłobek będzie także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – powiedział Krzysztof Żychski, Naczelnik Wydziału Edukacji raciborskiego Urzędu Miasta.

Nowy miejski żłobek powstaje przy ul. Bielskiej w Raciborzu, w sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej sprostać potrzebom rozwojowym małych dzieci: zapewnić im bezpieczne i komfortowe warunki lokalowe, profesjonalną opiekę i edukację. Na najmłodszych czekać będą cztery sale wyposażone w wentylację oraz klimatyzację. Zadbano także o zaplecze kuchenne. Uzupełnieniem atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych będzie kreatywny plac zabaw, także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Teren żłobka będzie ogrodzony.

Zadbano również o funkcjonalność obiektu: budynek jest parterowy, z dogodnym dojazdem i miejscami parkingowymi, z dodatkową toaletą dla rodziców, pomieszczeniem na szatnię i wózkownię.

Żłobek przy ul. Bielskiej będzie drugą miejską placówką, obok obiektu przy ul. Słonecznej. Tym samym znacząco zwiększy się liczba miejsc i ich dostępność dla najmłodszych. Łącznie aż 202 dzieciom Miasto Racibórz zapewni profesjonalną opiekę i edukację już od najwcześniejszego etapu rozwoju.

Zapisy do nowego żłobka prowadzone są w placówce przy ul. Słonecznej w Raciborzu. Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 415 52 97.

 

do góry