Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Powstaną dwie nowoczesne zielone pracownie w SP18 i ZSP2 w (..)

Powstaną dwie nowoczesne zielone pracownie w SP18 i ZSP2 w Raciborzu

2023-06-05
Dwie raciborskie szkoły wyłonione podczas rozstrzygnięcia konkursu
Dwie raciborskie szkoły wyłonione podczas rozstrzygnięcia konkursu

Dzisiaj (05.06.2023 r.) na Zamku Ogrodzieniec miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pn. „Zielona Pracownia_Projekt’2023”. Dwie raciborskie placówki szkolne już w tym roku będą mogły korzystać z zielonych pracowni.

W wybranych pracowniach pojawi się nowoczesne wyposażenie

„Ekorycerze – obrońcy przyrody” - pod taką nazwą będzie funkcjonować zielona pracownia w SP18. Koszt jej realizacji wynosi 62 350 zł. W jego skład wchodzi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 48 000 zł. Pozostałą część kwoty finansuje Miasto Racibórz. Pracownia zostanie doposażona m.in. w nowy laptop o odpowiednich parametrach, monitor interaktywny, nowoczesny mikroskop z kamerą, modele anatomiczne człowieka, kolekcję przedstawicieli fauny i flory oraz zestaw do badania powietrza, wody i gleby.

Realizacja projektu rozpocznie się 01.07.2023 r. i potrwa do 30.11.2023 r.

„Badacze przyrody na start!” to nazwa drugiej pracowni, która powstanie w ZSP2. Koszt realizacji projektu wynosi 60 000 zł i podobnie jak ten powyższy dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 48 000 zł. Pozostałą część kwoty również finansuje Miasto Racibórz. W ramach inicjatywy pracownia zostanie doposażona m.in. w krzesła i stoliki dla 26 uczniów, biurko i krzesło dla nauczyciela, zestaw mebli, tablicę białą suchościeralną ceramiczną. Przykładowe pomoce dydaktyczne, które zostaną zapewnione to Profesjonalna Stacja Pogody, zestawy kompasów, lornetek, lup oraz zestaw skał i minerałów. Pracownia zostanie wyposażona również w monitor interaktywny z uchwytem.

Realizacja projektu rozpocznie się 10.06.2023 r. i potrwa do 31.08.2023 r.

Promowanie nauk przyrodniczych i ekologicznych wśród szkół województwa śląskiego

Przypominamy, że konkurs "Zielona Pracownia_Projekt’2023" skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Tematem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu.

 

do góry