Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborska mistrzyni wręczyła nagrody Prezydenta

Raciborska mistrzyni wręczyła nagrody Prezydenta

2022-03-07
 

Halowa Mistrzyni Polski i rekordzistka Polski w biegu na 400 m (hala) została dziś przyjęta przez Prezydenta Miasta Racibórz i wraz z nim wręczyła młodym sportowcom nagrody za osiągnięcia.

Justyna Święty-Ersetic, bo o niej mowa, podczas wczorajszych Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce  zdobyła swoje kolejne sportowe złoto. Zrobiła to w imponującym stylu, gdyż wraz z dobiegnięciem do linii mety pobiła rekord Polski czasem 51,04 sek., dzięki czemu odzyskała tytuł rekordzistki naszego kraju. Jak sama mówi, ponowne ustanowienie najlepszego w Polsce czasu na 400 metrów to zdecydowanie wielka satysfakcja, ale podczas samych zawodów nie skupiała się na tym. Dodaje też, że zawodniczki już przed startem przeczuwały, że ta która wygra, jednocześnie ustanowi nowy rekord Polski.

Miasto Racibórz podpisało umowę sponsorską z Justyną Święty-Ersetic na rok 2022, by wspomagać ją podczas przygotowań do kolejnych startów.

Doceniamy, że nasze miasto ma w świecie sportu tak znakomitą ambasadorkę jaką jest pani Justyna – mówił Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Raciborska mistrzyni wraz z Prezydentem Miasta Racibórz wręczyli nagrody za wybitne osiągniecia młodym lekkoatletom oraz ich trenerom. W ten sposób wyróżniono następujące osoby:

  1. Patryk Grzegorzewicz – 1. miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów w sztafecie 4 x 400 m.
  2. Rafał Żyła – 3. miejsce w siedmioboju na Halowych Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce.
  3. Patrycja Rębisz – 1 miejsce w biegu na 3000 m. na Mistrzostwach Polski Juniorów U – 18 w lekkiej atletyce.
  4. Justyna Kuźmińska – 3 miejsce w biegu na 400 m. na Mistrzostwach Polski Juniorów U – 18 w lekkiej atletyce.

Nagrodzeni są wychowankami MKS – SMS Victoria Racibórz b.

Nagrodzeni trenerzy lekkiej atletyki w MKS – SMS Victoria Racibórz:

  1. Piotr Morka zawodnicy: Patryk Grzegorzewicz i Justyna Kuźmińska
  2. Beata Szyjka zawodniczka Patrycja Rębisz,
  3. Joanna Skalik zawodnik Rafał Żyła

Nagrodę otrzymał również Robert Szyjka, który od 2015 r. jest wiceprezesem ds. lekkiej atletyki w MKS – SMS Victoria Racibórz, organizatorem sportu dzieci i młodzieży zaangażowanym w realizację wielu imprez sportowych, jego wkład w rozwój sportowy dzieci i młodzieży miasta Raciborza pozwala m.in. na wyszukiwanie talentów sportowych.

Nagrody Prezydenta Miasta przyznawane są za osiągnięte wyniki sportowe, wkład w proces szkolenia służący osiąganiu wysokich wyników sportowych i inne osiągnięcia w działalności sportowej. W tym roku przyznanych zostanie łącznie 38 takich nagród (otrzyma je 26 sportowców, 11 trenerów, 1 osoba za osiągnięcia w działalności sportowej na terenie Miasta Racibórz). Łączna wartość nagród to 29 000 zł.

Dodatkowo warto odnotować, że kluby sportowe z Raciborza otrzymały w tym roku 1 437 672 zł dotacji w konkursie ofert na działalność w zakresie rozpowszechniania sportu.

do góry