• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborskie projekty drogowe z dofinansowaniem!

Raciborskie projekty drogowe z dofinansowaniem!

2021-04-21
 
 
 

Przebudowa ulic Bema oraz Cecylii i Marii Rodziewiczówny w Raciborzu otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na przebudowę ul. Cecylii i Marii Rodziewiczówny pozyskaliśmy 55 % wartości zadania tj. 3 mln zł (wartość przed przetargiem).

Na przebudowę ul. Bema pozyskaliśmy 50% dofinansowania tj. 1 803 tys zł (wartość zadania przed przetargiem).

Remont ul. Bema

Uciążliwa dla kierowców kostka brukowa, dziury, ubytki, koleiny, niewystarczająca ilość miejsc postojowych w okolicach Przedszkola nr 12 oraz problematyczny przejazd rowerem kocimi łbami lub chodnikiem odejdą w zapomnienie. Ulica Bema po przebudowie będzie miała 6 metrową asfaltową jezdnię, pas postojowy, chodniki oraz asfaltową ścieżkę rowerową. Co niezwykle ważne, istniejący pas zieleni oddzielający projektowaną ścieżkę rowerową od jezdni zostanie zachowany wraz z istniejącymi drzewami, które docelowo zostaną uzupełnione dodatkowymi nasadzeniami drzew.

Od strony Parku Roth na odcinku od ul. Józefa Von Eichendorffa do ul. Staszica (strona lewa) ułożony zostanie chodnik o nawierzchni z kostki granitowej i płyt granitowych. Wzdłuż chodnika wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Łączyć się ona będzie ze ścieżką rowerową wzdłuż ul.Eichendorfa, na wysokości skrzyżowania z ul. Józefa Rostka przejdzie na prawą stronę i poprowadzona zostanie dalej do ul. Staszica.

Na odcinku od ul. Jeziorowej do ul. Staszica powstanie chodnik wraz z istniejącymi wjazdami o nawierzchni z kostki betonowej. Dodatkowo na odcinku od ul. Jeziorowej do ul. Józefa Rostka wyznaczony zostanie pas postojowy, który przeznaczony będzie między innymi dla korzystających z Parku Roth i rodziców dzieci Przedszkola nr 12.

Inwestycja obejmuje również przebudowę kanalizacji deszczowej.

Przebudowa ul. Cecylii i Marii Rodziewiczówny


Przebudowa ul. Cecylii obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu o szerokości 5,5 m, długości 686 m., przebudowę 4 skrzyżowań, przebudowę zjazdów indywidualnych i chodników o szerokości 1,5-2,5 m, a także budowę 46 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. W zakres przebudowy ul. Marii Rodziewiczówny wchodzi przebudowa jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.

Zadania realizowane będą w latach 2021-2022.

do góry