Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Spektakl dla dzieci w RCK

2021-10-04
 

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF (Śląski Teatr Lalki i Aktora "ATENEUM") na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego "Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią" z drobną domieszką "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka.

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Paweł Chomczyk
SCENOGRAFIA: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
MUZYKA: Jerzy Bielski
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Dorota Dakszewicz
ASYSTENT REŻYSERA: Michał Skiba
PRAPREMIERA ONLINE: 6 grudnia 2020
PRAPREMIERA: 17 czerwca 2021
CZAS TRWANIA: 60 minut
DLA WIDZA: od 8 lat
 
AKTORZY: Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Michał Skiba, Bartosz Socha ze specjalnym udziałem autora Bogusia Janiszewskiego oraz reżysera Pawła Chomczyka,
głosy dzieci: Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk
w spektaklu wykorzystano utwór Life (corporate) Infraction Audio www.inaudio.org
 
O SPEKTAKLU
W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!
Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.
Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.
Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.
Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.
 
Zwiastun
 
Bilety w cenie: 10 zł (dzieci) i 20 zł (dorośli) do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21 lub online.
 
(honorowane karty "Senior 60+" oraz "Rodzina+")
 
Zapraszamy!

do góry