Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Sport4you – kontynuacja współpracy w Raciborzu

Sport4you – kontynuacja współpracy w Raciborzu

2023-09-26

W dniach 22-24 września do Raciborza przybyła delegacja z partnerskiego Zugló (XIV dzielnica Budapesztu), by wspólnie kontynuować realizację projektu Sport4you. To dalsza wymiana doświadczeń pomiędzy urzędami, jednostkami miejskimi oraz organizacjami. Programowi oficjalnemu towarzyszy ten sportowy – rozgrywki i zabawa dzieci i młodzieży. Inicjatywa jest finansowa w ramach programu CERV „Partnerstwo miast” Komisji Europejskiej.


Projekt obejmował dwa podstawowe komponenty: wymianę dobrych praktyk i doświadczeń pomiędzy jednostkami miejskimi oraz sportową rywalizację młodych piłkarzy.

W ramach programu dla dorosłych odbyło się study tour po zaangażowanych w projekt instytucjach. W trakcie wizytacji partnerzy poznali cel, misję i podstawowe zadania jednostek, analizowali strukturę organizacji i zatrudnienia, zostali zaznajomieni z bieżącą działalnością i realizowanymi projektami oraz trwającymi i planowanymi inwestycjami. Informacje te uzupełnili zwiedzając bazę i najważniejsze pomieszczenia. W trakcie wizyty Węgrzy odwiedzili Raciborskie Centrum Kultury, Muzeum w Raciborzu, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Arboretum Bramy Morawskiej. Wiedzą i informacjami dzielili się dyrektorzy lub przedstawiciele tych jednostek. Akcentem kulturalnym był spacer historyczno-krajoznawczy po mieście, możliwość udziału w spływie kajakowym organizowanym przez OSiR oraz udział w trwającym w mieście Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym OFF-ka. Delegacja spotkała się także z prezydentem Dariuszem Polowym podczas końcowej fazy rozgrywek piłkarskich, które zorganizowano na stadionie Klubu Unia Racibórz przy ul. Srebrnej. 

Z kolei młodzi piłkarze z Zugló nie tylko mogli zmierzyć się i pograć z rówieśnikami z Raciborza (Unia Racibórz, LKS Ocice, Klub LKS 07 Markowice), ale także skorzystać z oferty sportowej miasta: wizyta w Aquaparku H2O, rywalizacja na kręgielni oraz gry i zabawy na terenie Kempingu „Obora”. Dzieci i trenerzy zwiedzili także Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Przypomnijmy, w pierwszej kolejności to grupa polska odwiedziła w maju Węgry.

logo programu

 

do góry