• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Stworzyłeś z nieużytku piękny i zielony ogród? Zgłoś (..)

Stworzyłeś z nieużytku piękny i zielony ogród? Zgłoś się do konkursu!

2022-05-16
 

Jedną z bardziej spektakularnych kategorii zeszłorocznej edycji była kategoria "Zielona rewitalizacja" w ramach której nieużytek został przekształcony przez pasjonatów ogrodnictwa w trzy modelowe ogrody. W tym roku również można zgłosić ogród w tej kategorii!

W zeszłorocznej edycji konkursu "Zielono Mi" Pani Małgorzata Piasecka zdobyła I miejsce w kategorii „Zielona Rewitalizacja”, pani Barbara Mikołajec została laureatką II miejsca, natomiast pani Magdalena Kobylarz może się pochwalić III miejscem.

Jury doceniło wkład pań (a właściwie całych rodzin) w metamorfozę przestrzeni, która jeszcze kilka lat temu była nielegalnym wysypiskiem śmieci.

Wszystko zaczęło się w momencie, w którym pani Małgorzata podczas spaceru z mężem dostrzegła potencjał w przestrzeni zdegradowanej służącej jako miejsce przebywania osób bezdomnych. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta przestrzeń została zaopatrzona w dostęp do wody, a także została oddana w użytek w formie dzierżawy.

Oprócz ogromnych walorów estetycznych przestrzeń ta odznacza się również ekologicznym podejściem do ogrodnictwa i szacunkiem do przyrody. W ogrodach znajduje się mnóstwo roślin miododajnych, warzyw, owoców, budek lęgowych, jest również niewielki staw z żabami…


Pani Małgorzata, pani Barbara oraz pani Magdalena są świetnym przykładem na to, jak z niczego zrobić coś pięknego.

Przestrzenie do konkursu można zgłaszać do 4 lipca.

Więcej o konkursie "Zielono Mi" TUTAJ

do góry