Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Umowy na Inicjatywę Lokalną podpisane

Umowy na Inicjatywę Lokalną podpisane

2023-04-18
 

Dzisiaj odbyło się ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności Raciborza - podpisanie umów z osobami, które zgłosiły swoje projekty do Inicjatywy Lokalnej. To już kolejna edycja programu, który ma na celu wspieranie mieszkańców w realizacji ich pomysłów na rozwój lokalnej społeczności. W tym roku program cieszył się rekordowym zainteresowaniem, aż 21 projektów zostanie zrealizowanych według potrzeb i pomysłów mieszkańców.

Projekty te obejmują różne dziedziny życia, m.in. kulturę, sport, edukację, ekologię czy profilaktykę. Wszystkie projekty zostaną zrealizowane przez mieszkańców Raciborza, przy wsparciu merytorycznym poszczególnych wydziałów urzędu lub jednostek miejskich.

Ważnym elementem programu jest wkład własny Inicjatorów, zgłaszających swój projekt, którym jest ich praca własna. Dzięki temu program nie tylko daje mieszkańcom możliwość wpływania na rozwój swojego miasta, ale również angażuje ich w samą realizację projektu.

Podczas dzisiejszego wydarzenia, które odbyło się w obecności prezydenta Dariusza Polowego, I zastępcy prezydenta Dawida Wacławczyka, naczelnik Wydziału Rozwoju Anny Kobierskiej-Mróz oraz koordynatorki Inicjatywy Lokalnej Krystyny Kury, podpisano umowy z osobami, które zgłosiły 21 zwycięskich projektów. To ważne wydarzenie, które potwierdza zobowiązania władz miasta w zakresie wsparcia Inicjatorów oraz daje mieszkańcom możliwość realizacji swoich pomysłów.

Lista projektów, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznej edycji programu, do pobrania w załączniku.

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2023-04-18 Inicjatywa lokalna - wykaz projektów.pdf
ilość pobrań: 200
Inicjatywa lokalna - wykaz projektów.pdf 112.78KB zobacz

do góry