Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Unia Racibórz ma nowego prezesa. Menadżer z wieloletnim (..)

Unia Racibórz ma nowego prezesa. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem za sterami Spółki

2023-04-26

Rozstrzygnięto konkurs na prezesa spółki Unia Racibórz. Rada nadzorcza spółki mianowała na to stanowisko Pana Marka Cyrana, który posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz predyspozycje przydatne do zarządzania klubem sportowym.

Pan Marek Cyran ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogika, a także studia podyplomowe z zakresu: Menedżer Sportu i Turystyki oraz Administracja i Zarządzanie.

Nowy prezes Unii Racibórz od ponad 30 lat związany jest z piłką nożną. Był wychowankiem ,,Odry” Opole, a w latach 90-tych trenerem grup młodzieżowych KS ,,Unia” Racibórz. Jako trener i działacz brał czynny udział w tworzeniu klubów piłki nożnej LKS ,,Rolnik” Lewice, LKS ,,Sparta” Babice, a przez ostatnich 7 lat Prezes LKS 07 Markowice, który za jego prezesury stał się jednym z najprężniej działającym LKS na Śląsku.

Wieloletni działacz społeczny. Jako trener awansował z LKS ,,Sparta” Babice oraz LKS 07 Markowice do Klasy B Podokręgu Racibórz, a jako Prezes LKS 07 Markowice wprowadził klub do A Klasy.

Za działalność społeczną na rzecz propagowania piłki nożnej M. Cyran otrzymał następujące odznaczenia:

- Złota Odznaka Honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej,

- Złota Honorowa Odznaka Ludowe Zespoły Sportowe,

- Brązowa Odznaka Honorowa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja o wyborze nowego prezesa jest ważnym krokiem w dalszym rozwoju Unii Racibórz. Pozwoli klubowi na osiąganie kolejnych sukcesów sportowych.

Nowo wybranemu prezesowi życzymy realizacji wszystkich ambitnych planów i samych sukcesów.

 

 

do góry