Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/W bibliotece odbył się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

W bibliotece odbył się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

2021-10-21
 

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Kobyli i Szkoła Podstawowa nr 4 z Raciborza najlepsze w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym! W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, przebiegającego w tym roku pod hasłem "Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie" w raciborskiej bibliotece odbyła jedenasta edycja konkursu.

Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz. Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Racibórz, a w organizację wydarzenia jak co roku włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, przygotowując pytania konkursowe.

Do Konkursu zgłosiło się siedem szkół podstawowych, które wystawiły drużyny w kategorii wiekowej: klasy IV – VI i w kategorii wiekowej: klasy VII – VIII. Konkurs przebiegał dwuetapowo: najpierw uczniowie pisali test wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz przepisów ruchu drogowego, następnie w przypadku dogrywki odpowiadali ustnie przed jury w składzie: dyrektor MiPBP Małgorzata Szczygielska, starszy aspirant Sebastian Sekuła i nadkomisarz Mirosław Szymański.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom a zwycięzcy nagrody rzeczowe - akcesoria rowerowe ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz.

do góry