• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wiceprezydent Wacławczyk z wizytą gospodarską w Pleśnej

Wiceprezydent Wacławczyk z wizytą gospodarską w Pleśnej

2023-07-20
 

I Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dawid Wacławczyk wybrał się z wizytą gospodarską do nadmorskiej Pleśnej. Funkcjonowanie raciborskiego ośrodka wskazuje na to, że obrana dwa lata temu droga jest właściwa.

We wtorek (18.07) wiceprezydent Wacławczyk odwiedził miejskie obozowisko w Pleśnej, gdzie właśnie trwa obóz dla dzieci i młodzieży "Zwiadowcy". Osiemdziesięciu uczestników, którymi opiekuje się wykwalifikowana i w pełni profesjonalna kadra, ma zagwarantowaną świetną zabawę i atrakcyjnie oraz aktywnie wypełniony czas.

Wiceprezydent ocenił pozytywnie swoją wizytę, wyrażając swoje zadowolenie na profilu facebookowym. Podkreślił także, że zakładane cele sprzed dwóch lat zostały zrealizowane, a były one następujące:

  • udostępnienie miejskiej bazy wszystkim mieszkańcom Raciborza i wydłużenie czasu działania obozowiska (wcześniej była ona dostępna tylko dla dzieci oraz na krótko dla pracowników strefy samorządowej),
  • opanowanie galopujących i nieuzasadnionych wydatków z budżetu miejskiego (obecnie wydajemy ok. 300 - 400 tysięcy mniej niż w latach poprzednich, ceny pobytu są niskie, ale wynikają z analizy kosztów, tj. nie są dumpingowe; w pracach przygotowawczych korzystamy z pomocy wolontariackiej wychowanków MOW i Zakładu Poprawczego),
  • zapewnienie wysokiej jakości obozu młodzieżowego (to się obecnie dzieje, dzięki połączeniu doświadczenia pedagogicznego tzw. starej kadry z pasją, energią i ambicjami instruktorów wprowadzonych przez zawodowego operatora, który dysponuje też specjalistycznym sprzętem do zajęć tematycznych),
  • wprowadzenie transparentnych zasad pt. „miasto dba o bazę, która jest dostępna dla wszystkich, ale koszty obozu ponoszą jego uczestnicy”.

Właścicielem bazy jest Miasto Racibórz.

Opiekunem i operatorem obozowiska (noclegi, kuchnia) jest OSiR Racibórz.

Obozy może organizować każdy podmiot profesjonalny, który wykupi usługę hotelarską w OSiR i zaoferuje dobrej jakości ofertę obozową raciborskim dzieciakom. Od dwóch sezonów obóz „Zwiadowcy nad morzem” organizuje Europejskie Centrum Kształcenia z Raciborza.

 

do góry