Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Widowisko taneczno-muzyczne na wodzie już w sobotę w (..)

Widowisko taneczno-muzyczne na wodzie już w sobotę w Parku Roth

2022-08-26
 

Od poniedziałku 22 sierpnia gościmy w Raciborskim Centrum Kultury tancerzy z Opavy, którzy przez cały tydzień wspólnie z tancerzami z Zespołu Tanecznego SKAZA przygotowują się do raciborskiej premiery widowiska taneczno-muzycznego: KOLORY ŻYCIA/ BARVY ŽIVOTA: Zaklęci w filmie //Zakletí ve filmu, która odbędzie się w najbliższą sobotę na stawie w Parku im. M. Roth o godz. 20:30. Tancerze ćwiczą codziennie, od rana do wieczora układy choreograficzne przygotowane przez Manuelę Krzykałę. W treningach pomagają jej Magdalena Mosek, Anna Lidmilova oraz Michaela Dalerova.

Przeważa taniec współczesny, ale podobnie jak trzy lata temu przy „Zaklętym łabędziu”, zaskoczymy publiczność również innymi stylami tanecznymi. Na jednej scenie wystąpi ponad trzydziestu tancerzy. A obok nich, również na scenie na wodzie, zagra trzynastu muzyków pod wodzą kompozytora, aranżera i pianisty Adama Jarzmika. Adam przygotował aranże przepięknych utworów muzyki filmowej, ale podczas premiery zaprezentuje również swoje autorskie kompozycje. Będzie to przepiękna artystyczna podróż po emocjach i różnych kolorach życia: od smutku, zwątpienia, bezradności po nadzieję i radość.

To jest niezwykle intensywny tydzień, wypełniony licznymi treningami, przymiarkami, budowaniem sceny na wodzie, omawianiem charakteryzacji, przygotowaniem scenografii, próbami a to wszystko po to, by zachwycić widzów widowiskiem. Tancerze znajdują jednak czas na chwile przyjemności i integrację polsko-czeską. Już jutro, w czwartek 25 sierpnia rozpoczynają próby z muzykami. 

Polska premiera odbędzie się 27 sierpnia  w Parku im. M. Roth o godz. 20:30 na specjalnie skonstruowanej scenie na środku stawu przy muzyce wykonywanej na żywo. Przedstawienie wzbogacone zostanie o piękną oprawę świetlną. Czeska premiera będzie miała miejsce tydzień później, 4 września w Teatrze Śląskim w Opavie (Slezské divadlo) o godz. 17:00 (za okazaniem wejściówek dostępnych m.in. tutaj: https://divadlo-opava.colosseum.eu/divadlo opava/standard/Hall/Index/3891/g0Bkt9WosdI_rov__xcodex_AGA1gFbU4whnFpkMK04P471S2ArHTDvonqJ7uQ__

Projekt realizowany jest przez Raciborskie Centrum Kultury we współpracy z Teatrem Śląskim w Opavie. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

 

 

do góry