Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wyłoniono zwycięzców VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Wyłoniono zwycięzców VI edycji Budżetu Obywatelskiego

2021-10-15
 
 

4 projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Najwięcej głosów prawidłowych oddano na projekt "Zielone płuca Ostroga z tężnią solankową" - 3565 głosów. Projekt otrzyma wartość - 1 miliona złotych.

Drugi projekt, który wygrał to "Ekologiczny ogród zabaw "Leśne Ludki" Przedszkole nr 23" - 917 głosów prawidłowych. Projekt otrzyma 255 tysięcy złotych.

Trzecim projektem, który znalazł się w gronie zwycięzców to "Tor zabaw dla dzieci na terenie Grodu Średniowiecznego w ABM" - 569 głosów prawidłowych i wartość projektu to: 180 tysięcy złotych.

Ostatnim projektem, który zmieścił się w pozostałej kwocie to: "Czytam, słucham, gram - biblioteka 2022" - 171 głosów i kwota w wysokości 64 tysięcy 600 złotych.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Spotkanie dotyczące VI edycji Budżetu Obywatelskiego odbyło się w sali błękitnej w Urzędzie Miasta. Wszystkich przybyłych powitał Wiceprezydent Dawid Wacławczyk, który podkreślił wysoką aktywność. Frekwencja wyniosła ponad 12 tysięcy głosów. W poprzedniej edycji tych głosów było nieco ponad 5 tysięcy. - Chciałbym, żeby taka frekwencja była także na wyborach samorządowych - dodał wiceprezydent.

Prezentację przedstawiła Krystyna Kura, w towarzystwie Wojciecha Hipnarowicza, którzy reprezentowali stronę organizatora, czyli Wydział Rozwoju w UM.

Wzruszenia nie krył Michał Kuliga, a więc osoba odpowiedzialna za zgłoszenie projektu, który dostanie największą pulę. Z kolei Eugeniusz Wyglenda pogratulował zwycięzcom wygranej dodając słowa: "Trzeba umieć wygrywać i przegrywać, a zwycięzcom się należą brawa i gratulacje".

Na koniec głos zabrał M. Kuliga: "Każdy z nas jest zwycięzcą, każdy kibicował sobie na wzajem. Nie było nieczystej gry. Każdemu trzeba podziękować za zaangażowanie, poświęcenie i jaką energię włożyli w promowanie swoich projektów. W trakcie trwania rywalizacji miałem wyrzuty sumienia, że nie wszystkie projekty zostaną zrealizowane, a pomysły mieszkańców są świetne. Ja ze swojej strony wszystkim dziękuję".

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-10-15 Wyniki VI edycja BO.pdf
ilość pobrań: 183
Wyniki VI edycja BO.pdf 225.56KB zobacz

do góry