Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Zieleń miejska pod kontrolą!

2021-05-20
Służby komunalne w terenie. Na zdjęciu nowa kosiarka Amazon.
Służby komunalne w terenie. Na zdjęciu nowa kosiarka Amazon.

Odpowiadające za utrzymanie zieleni miejskiej w Raciborzu Przedsiębiorstwo Komunalne razem z Wydziałem Komunalnym Urzędu Miasta usprawniają współpracę. Korzysta na tym estetyka Raciborza. Zadysponowanie większej liczby pracowników, wprowadzenie zmian i urealnienie harmonogramu prac służb komunalnych miasta, a także inwestycje w sprzęty i park maszynowy przynoszą efekty.

- Prezes Bogdan Gawliczek i naczelnik Piotr Glapa wypracowują nowe rozwiązania z korzyścią dla miasta. Nad tym procesem czuwa mój zastępca Dominik Konieczny. Odbieram pozytywne sygnały od mieszkańców. Przystrzyżone na czas trawniki i zieleń przydrożna, zadbane skwery i parki – wylicza prezydent Dariusz Polowy – tu widać poprawę. Jeśli jednak mieszkańcy dostrzegają jakieś niedociągnięcia, to bardzo proszę o sygnał!– informuje prezydent Dariusz Polowy.

- Ogranicza nas budżet, ale małymi krokami do przodu. Zmiany polegają na lepszym wykorzystaniu sprzętu oraz umiejętności naszych pracowników w terenie. Nasz tabor wzbogacił się ostatnio o nową kosiarkę do zadań specjalnych – Amazon PH05. Radzi sobie także po opadach deszczu w mokrej trawie – mówi Bogdan Gawliczek prezes PK w Raciborzu.

Więcej zdjęć na naszym fb

do góry