• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/„Zwiadowcy” - konkurs wiedzy w raciborskiej bibliotece

„Zwiadowcy” - konkurs wiedzy w raciborskiej bibliotece

2021-10-28
 
 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu ogłasza konkurs wiedzy dotyczący popularnej wśród młodzieży serii powieści fantasty „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana.

Organizowany konkurs wiedzy dotyczy pierwszych trzech tomów serii „Zwiadowcy”: Ruiny Gorlanu, Płonący Most oraz Ziemia Skuta Lodem. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są we wszystkich oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki do 26 listopada.

Konkurs odbędzie się w formie pisemnej 30 listopada o godzinie 16.00 w EURECE -Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12.

John Flanagan pisanie „Zwiadowców" rozpoczął dla swojego syna. Kolejne książki serii bardzo szybko stały się bestsellerami, które przez długie tygodnie utrzymywały się na listach najczęściej czytanych książek New York Timesa.

Wydawana od 2009 roku seria o przygodach zwiadowcy Willa oraz jego mistrza Halta cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż zyskuje nowych czytelników. Pierwszy tom sprzedał się na świecie w prawie 200 tysiącach egzemplarzy, a od bieżącego roku w Polsce jest obecny na liście lektur uzupełniających w klasach 4–6. Cała seria składa się z 16 woluminów, autor napisał też dwa tomy prequelu oraz osiem tomów serii „Drużyna”.

16 tom serii swoją premierę miał 13 października bieżącego roku. Polscy czytelnicy mogą jako jedni z pierwszych na świecie zapoznać się z nowymi przygodami uwielbianych bohaterów. Książka jest już dostępna w raciborskiej bibliotece, jak i wszystkie pozostałe części popularnej serii.

do góry