Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

18-stka na szlaku!

2022-09-19

 

Postać Szymona Warsza wśród raciborskich pasjonatów pieszych wędrówek i górskich szlaków jest bardzo dobrze znana. To młody, ambitny chłopak, twórca projektu Szlakiem w nieznane, w którym zdobywa szczyty „Korony Europy”. W swojej pasji nie zapomina o rodzinnym mieście i promuje Racibórz podczas swoich wędrówek.


Projekt rozpoczął mając zaledwie 15 lat, a w ubiegły piątek ten przepełniony miłością do gór raciborzanin skończył 18 lat! Z tej okazji najlepsze życzenia na szlaku (bo gdzieżby indziej!) w imieniu prezydenta Dariusza Polowego złożył jego zastępca Dawid Wacławczyk.

Podczas podsumowania aktualnego projektu „Korona Europy” poznaliśmy kolejny krok planowany przez Szymona (po ukończeniu obecnego). Jest to… Korona Świata, czyli najwyższe szczyty wszystkich krajów globu. Plan na jakieś 30-40 lat! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Jeśli plan się powiedzie to Racibórz może kiedyś będzie mógł szczycić się kimś, kto dokonał czegoś takiego jako pierwszy na świecie (obecnie nikt Korony Świata jeszcze nie zdobył). Mieć marzenia i plan… to podstawa rozwoju i gotowa strategia na sukces! - napisał po spotkaniu przy Morskim Oku wiceprezydent Dawid Wacławczyk.


Dołączamy się do życzeń i wspieramy w dążeniu do kolejnych celów!

do góry