Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Akcja sadzenia krzewów na Placu Wolności

Akcja sadzenia krzewów na Placu Wolności

2023-05-22
Sadzenie wrzosów i azalii japońskich na Placu Wolności

W poniedziałek (22.05.2023 r.) w ramach tworzenia Szlaku Azalii i Różaneczników, na Placu Wolności wokół głazu narzutowego rozpoczęto akcję sadzenia 400 wrzosów i 80 azalii japońskich.

Wspólna inicjatywa

Teren wokół pomnika przyrody przygotowało Miasto Racibórz, następnie wychowankowie Zakładu Poprawczego w Raciborzu pod nadzorem Arboretum Bramy Morawskiej przystąpili do nasadzeń pięknych, ozdobnych krzewów. Sponsorem akcji jest mieszkanka Raciborza pani Zofia Wieczorek, która jest jedną z inspiratorek Raciborskiego Szlaku Azalii i Różaneczników. To dzięki jej inicjatywie w tamtym roku powstały nasadzenia m.in. rokitników przy bulwarach oraz hortensji przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Opawskiej.

Szlak Azalii i Różaneczników wizytówką Raciborza

Przypominamy, że akcje nasadzeń krzewów w ramach tworzenia Szlaku Azalii i Różaneczników zostały zainicjowane w 2022 r. Przedsięwzięcie to ma na celu wzbogacić miejską przestrzeń w oryginalny, kwitnący szlak składający się z roślin tego rodzaju. Są to piękne, różnokolorowe kwiaty o egzotycznym klimacie, które będą ozdobą skwerów, zieleńców, zabytków i ulubionych traktów spacerowych raciborzan.

Do udziału w akcji, a tym samym zazielenianiu Raciborza zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz instytucje publiczne i podmioty prywatne.

do góry