Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
10 Październik 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

W tym roku Racibórz zintensyfikował działalność na rzecz współpracy z miastami partnerskimi. Dzięki licznym wizytom i rewizytom przedstawicieli miast, poszerzana jest dotychczasowa współpraca, zwłaszcza na poziomie jednostek i instytucji miejskich.

Na zaproszenie miast partnerskich, delegacje z Raciborza uczestniczyły w m.in.: obchodach Dnia Świętego Stefana (Budapeszt – Zuglo), wydarzeniach związanych z zakończeniem projektu „I wojna światowa w naszych miastach” (Leverkusen) czy największym sportowym przedsięwzięciu w Opawie - Opavskiej Mile. Najistotniejszym wydarzeniem było jednak podpisanie w Roth przez władze obu miast deklaracji o kontynuacji dotychczasowej, trwającej już ponad 25 lat współpracy.

Przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast odwiedzili z kolei Racibórz podczas organizowanych Dni Raciborza, a także XXVI Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego (zespół Tysmeniczanka z Ukrainy). Gościliśmy również kilkunastu członków Stowarzyszenia I’AAVAL z partnerskiego miasta Villeneuve d’Ascq we Francji.

Jednym z najcenniejszych efektów prowadzonych działań są regularne wizyty naszych dzieci w Roth i Leverkusen oraz ich niemieckich rówieśników w Raciborzu. Powyższe odbywa się dzięki aktywnej działalności i dużym zaangażowaniu raciborskich szkół, które często pozyskują na ten cel środki zewnętrzne.

W niniejszym zakresie rozwija się również współpraca ze stroną węgierską. W tym roku ponownie raciborskie dzieci uczestniczyły w Turnieju Piłki Nożnej im. Zoltana Vargi oraz obozie wypoczynkowym w Soltvadkert. Rezultatem powyższego będzie rewizyta dzieci z Zuglo w listopadzie. Natomiast w przyszłym roku Miasto po raz pierwszy zorganizuje pobyt grupy węgierskich dzieci na obozie w Pleśnej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H