Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
07 Październik 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Wizyta partnerów z Roth
Wizyta partnerów z Roth

Kilkudziesięcioosobowa delegacja mieszkańców z Roth w niedzielę odwiedziła Racibórz. Nasi partnerzy zwiedzili Stare Miasto, Zamek Piastowski i Browar. Wieczorem spotkali się z prezydentem Dariuszem Polowym i jego zastępcą Dominikiem Koniecznym.

Wizyta w Raciborzu była jednym z punktów kilkudniowej wycieczki do miast parterskich Roth w regionie morawsko-śląskim. Grupa zwiedziła wcześniej Opawę, zamek w Hradcu, uzdrowisko Velke Losiny i Jesioniki - najbardziej zalesione centrum Sudetów Wschodnich. Dzisiaj w programie jest zwiedzanie Ołomuńca.

Do naszego miasta grupa przyjechała w niedzielę, 6 października po drodze odwiedzając Krawarz i Hlucin. W programie zwiedzania Raciborza - „miasta nad Odrą”- znalazł się spacer po centrum. Przechodząc przez Rynek, oglądając gotyckie kościoły Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba oraz barokową Kolumnę Maryjną grupa dotarła na Zamek Piastowski. Tam nasi goście zwiedzili dom książęcy, kaplicę, a później również Browar Zamkowy.

Wieczorem odbyło się oficjalne spotkanie z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym i zastępcą prezydenta Dominikiem Koniecznym. Po kolacji włodarze miasta wraz z gośćmi udali się na spacer ul. Mickiewicza pod pomnik Josepha von Eichendorffa, a następnie pod Fontannę Narodów przy ul. Długiej.

Wizyta partnerów z Roth

7 październik 2019 5 zdjęć

Zamek Piastowski i Browar to główne punkty wycieczki grupy mieszkańców z Roth, którzy 6 października odwiedzili Racibórz.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H