Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
09 Maj 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

 Tegoroczne Dni Miasta będą obfitować w szereg atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą gwiazdą będzie zespół KULT, który wystąpi na Zamku Piastowskim 14 czerwca.

Świętować będziemy przez ponad 2 tygodnie. Rozpoczniemy koncertem Wielkich Raciborzan, będącym również uczczeniem 30-lecia pracy artystycznej Andrzeja Rosoła.

W pierwszy weekend czerwca spotkamy się na Rynku Raciborskim na Jarmarku św. Marcelego, podczas którego będzie można zobaczyć ponownie spektakl „Po drugiej stronie lustra” z udziałem SKAZY i tancerzy ze szkoły artystycznej w Hlucinie. Ponadto wystąpią artyści cyrkowi z Czech z widowiskiem „OnTheRoad” i kapela Lipka.

8 czerwca feerią barw zaleje nasze miasto Śląsk Kraina Wielu Kultur. Po raz drugi zapraszamy również na Raciborską Noc Świętojańską do Parku im. Miasta Roth.
W ten sam weekend w Arboretum Bramy Morawskiej odbywać się będzie się X Raciborski Festiwal Średniowieczny.

Zasadnicza część obchodów święta naszego miasta odbędzie się na Zamku Piastowskim w dniach 14 i 15 czerwca.

W piątek wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rockowej, zespół KULT z charyzmatycznym KAZIKIEM STASZEWSKIM.

Przed nimi usłyszymy również rockową pochodzącą z czeskiego Cieszyna kapelę GLAYZY.
W sobotę przed południem tradycyjnie z Raciborza do Kędzierzyna Koźla wystartuje PŁYWADŁO, tym razem pod hasłem „Od 20 lat malujemy Odrą świat”.

W tym samym czasie na Zamku Piastowskim odbędzie się Festiwal Przedsiębiorczości, podczas którego m.in. będzie można wyprodukować energorowerem sok, zasmakować lodów mistrza Polski, czy skorzystać z symulatora wirtualnej rzeczywistości – skoczyć z deski i polecieć lotnią. Zaprezentują się też innowacyjne raciborskie przedsiębiorstwa oraz odbędą się targi pracy i edukacji.

Nie zapominamy o najmłodszych raciborzanach. W sobotę o 15:30 zapraszamy ich wraz rodzicami na animacje z Ciocią Klocią: rozgrywki sportowe, strzelanie z mega proc, balonowe cuda – zamykanie w bańce, łapanie rybek, rurowe konstrukcje a po nich na wspaniałą muzyczną podróż po wierszach Brzechwy z Wesołą Ferajną Berniego, która przygotowała również konkursy tematyczne.

Od 10:00 do 22:00 przed budynkiem biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 będzie można spróbować swoich sił podczas I Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych.

Po południu zagra znana wszystkim raciborzanom Orkiestra Dęta PLANIA prowadzona przez Władysława Mołdrzyka.
O 18:30 zapraszamy na pochodzący z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego kabaret JURKI. Po nich porządną dawkę energii dostarczy nam jeden z najlepiej brzmiących coverowych bandów w Polsce JUICY POP.

Na zakończenie głównych obchodów zapraszamy wszystkich na potańcówkę do późnych godzin nocnych z evergreenowym big bandem KURCBEND.

W niedzielę w samo południe tradycyjnie nastąpi Intronizacja Króla Kurkowego w raciborskim Muzeum, a po południu zapraszamy na Zamek Piastowski, na Święto Powiatu, w ramach którego zaprezentują się raciborskie gminy, a mocnym punktem programu będzie występ zespołu Krzikopa.

*Bilety na 14.06 w cenie 5 zł (dorośli), 1 zł (dzieci do 12 lat) do nabycia w kasach RCK lub internetowo na stronie www.biletyna.pl oraz na Zamku Piastowskim w dniu koncertu od godz. 16:00. Honorowane raciborskie karty: „Senior 60+” i „Rodzina+”.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg PLAKAT DNI RACIBORZA 2019 19-05-09 13:56 412.86KB pobierz plik: PLAKAT DNI RACIBORZA 2019

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H