• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Dofinansowanie z programu Poznaj Polskę. Sukces dwóch (..)

Dofinansowanie z programu Poznaj Polskę. Sukces dwóch raciborskich szkół

2023-03-31
 

 

Szkoła podstawowa nr 2 im. Noblistów Polskich w ZSP nr 3 w Raciborzu oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Brzechwy w ZSP nr 4 w Raciborzu otrzymały dofinansowanie z programu rządowego "Poznaj Polskę". To ogromne wyróżnienie dla obu szkół, które zyskały możliwość zorganizowania ciekawych, edukacyjnych wycieczek dla swoich uczniów.

W trakcie wycieczek, uczniowie będą mieli okazję odwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednym z najważniejszych punktów programu jest zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, jednego z najważniejszych zabytków w Polsce. Oprócz tego, uczniowie będą mogli odwiedzić Planetarium Śląskie oraz Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. W trakcie wycieczek zostanie także zaplanowane zwiedzanie Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Wsparcie finansowe obejmuje koszty związane z przejazdem, biletami wstępu, usługą przewodnicką, czy wyżywieniem.

Program "Poznaj Polskę" jest inicjatywą rządu mającą na celu propagowanie turystyki krajowej oraz kształtowanie świadomości regionalnej i narodowej.

"Poznaj Polskę" to inwestycja w przyszłość, która pozwoli młodemu pokoleniu na poznanie i zrozumienie kultury oraz historii Polski.

Gratulujemy szkołom podstawowym nr 2 i nr 5 w Raciborzu uzyskania dofinansowania i życzymy uczniom niezapomnianych wrażeń i ciekawych przygód podczas organizowanych wycieczek.

 

 

do góry