• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Druga farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich jest (..)

Druga farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich jest gotowa do uruchomienia

2022-11-25
 

Instalacja o mocy 16,4 kW zapewni energię elektryczną pompowni i zbiornikowi wody Lipki w Brzeziu

Wodociągi Raciborskie wykonały kolejny krok w kierunku zwiększenia niezależności energetycznej. Energia elektryczna z farmy fotowoltaicznej zasili strategiczny punkt dystrybucji wody do Brzezia i Gminy Kornowac – zbiornik Lipki. Co warte podkreślenia Instalacja o mocy 16,4 kW sfinansowana jest ze środków Wodociągów i wykonana została własnymi siłami Spółki. Szacunkowa produkcja energii elektrycznej wyniesie około 20 MWh rocznie. Inwestycję zrealizowano w 3 tygodnie i jest ona kolejnym elementem szerszego projektu niezależności energetycznej.

Bardzo mnie cieszy kolejna farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich. Sama instalacja, jak również szybkość jej realizacji robią na mnie wrażenie. Przypomnę, że w październiku na konferencji z okazji uruchomienia farmy fotowoltaicznej na oczyszczalni ścieków padła zapowiedź budowy kolejnej i ona już dziś istnieje, jest gotowa do uruchomienia. Gratulacje i podziękowania dla Wodociągów -mówił Dariusz Polowy Prezydent Miasta Racibórz.

Senator Ewa Gawęda pogratulowała mieszkańcom Raciborza, że w ich interesie prowadzane są aktywne działania na rzecz utrzymania najkorzystniejszej ceny wody, która jest jedną z najniższych w regionie

Wspieram takie pomysły i będę zachęcać oraz dopingować innych samorządowców do wzorowania się i podejmowania równie wartościowych inicjatyw – powiedziała Senator Ewa Gawęda.

O kolejnych realizacjach Wodociągów Raciborskich będziemy informować Państwa na bieżąco.

Na zdjęciach: Senator Ewa Gawęda, Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, Prezes Wodociągów Raciborskich Michał Ziółkowski oraz Mistrz w Dziale Mechaniczno-Energetycznym Wodociągów – Waldemar Krupa.

do góry