• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Dzieci odkryły tajemnice pszczelarstwa w Apilandii

Dzieci odkryły tajemnice pszczelarstwa w Apilandii

2023-08-03

Odbyła się kolejna wycieczka, organizowana przez raciborską bibliotekę. Tym razem dzieci odwiedziły Interaktywne Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. To właśnie tam znajduje się pszczela kraina, w której można poznać tajniki pszczół i pszczelarstwa.

Podróż do królestwa pszczół

Zwiedzanie podzielono na kilka etapów. Pierwszy dotyczył znaczenia i roli pszczół miodnych w przyrodzie oraz w naszym życiu. Dzieci poznały również niektóre pszczele produkty np. miód, propolis i wosk.

Następnie każdy choć przez chwilę mógł wcielić się w rolę pszczelarza i zapoznać z jego pracą. Ogromne wrażenie wywarła obserwacja pracy pszczół w przeszklonym ulu oraz poszukiwanie królowej matki. Z kolei spośród wielu ekspozycji duże zainteresowanie wzbudził oddymiacz pszczół, którego działanie można było sprawdzić w praktyce.

Na zakończenie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wykonały świecę z wosku lanego i z węzy pszczelej. Czas oczekiwania na efekt końcowy pracy umiliła degustacja produktów pszczelich: miodu oraz pyłku pszczelego.

Wizyta w Apilandii połączyła naukę z zabawą. Oprócz własnoręcznie zrobionych świec i wiedzy na temat życia pszczół dzieci wróciły do domów zaopatrzone w różne gatunki miodu i pszczele produkty.

Więcej na temat wydarzeń, jakie oferuje raciborska Biblioteka, można przeczytać na stronie www.biblrac.pl.

34 zdjęć

Dzieci odkryły tajemnice pszczelarstwa w Apilandii

 

do góry