Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Maj 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Po co w bibliotece aż dwie windy, dlaczego niszczarka zjada ważne dokumenty i jak przesunąć regał pełen książek jednym palcem? W ramach dnia otwartego, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu odwiedziły dzieci z raciborskich przedszkoli.

Prawie 140 dzieci z kilku raciborskich placówek przemierzało dziarsko trasę od Działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów oraz Magazyn książek, przez Wypożyczalnię Główną i Mediatekę, czyli tzw. „Bibliotekę Mamusi i Tatusia”, Eurekę – Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży aż po Sekretariat i Dział Promocji.

W każdym z tych miejsc na dzieci czekały nie lada atrakcje – m.in. nauka oprawiania książek, niszczenie dokumentów czy ulubione przybijanie pieczątek z logo biblioteki. Jednak najbardziej spodobał się wyremontowany i świeżo doposażony w wygodne fotele Kącik Malucha.

Dzień otwarty jest organizowany co roku w ramach Tygodnia Bibliotek. To świetna okazja, żeby dzieci odwiedziły działy na co dzień niedostępne dla czytelników i zobaczyły, jak wygląda praca w bibliotece „od kuchni”. Przedszkolaki wychodziły z biblioteki przy Kasprowicza 12 pełne zapału do czytania, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że odwiedzą ją ponownie, razem ze swoimi rodzicami.

Dzień otwarty, czyli biblioteka od kuchni

13 maj 2019 10 zdjęć

Po co w bibliotece aż dwie windy, dlaczego niszczarka zjada ważne dokumenty i jak przesunąć regał pełen książek jednym palcem? W ramach dnia otwartego, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu odwiedziły dzieci z raciborskich przedszkoli

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H