• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ekodoradczyni złożyła wizytę dzieciom w Przedszkolu nr (..)

Ekodoradczyni złożyła wizytę dzieciom w Przedszkolu nr 10

2023-11-23

Ekodoradczyni odwiedziła Przedszkole nr 10 w Raciborzu. Na spotkaniu z dziećmi poruszono temat zanieczyszczenia powietrza oraz segregacji śmieci.

W dniu 22.11.2023 r. odbyły się zajęcia oraz warsztaty edukacyjne pn. „Skąd bierze się smog?” w Przedszkolu nr 10 w Raciborzu w dwóch grupach — Smerfach i Promyczkach, do których uczęszczają dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Ekodoradczyni przeczytała list od Planety Ziemia, który przybliżył przedszkolakom temat zanieczyszczenia powietrza, segregacji śmieci oraz wyjaśnił, dlaczego tak ważne jest sadzenie roślin w domach. Ponadto dzieci zostały zachęcone do wycieczek rowerowych i wzięły udział w eksperymencie, dzięki któremu na własne oczy zobaczyły, jak wygląda smog.

Następnie przedszkolaki obejrzały bajkę „Książę i smog”, z której dowiedziały się, w jaki sposób książę wygrał walkę ze złym smogiem zamieszkującym jego królestwo oraz otrzymały karty pracy nawiązujące do tematyki ekologicznej.

Na zakończenie zajęć dzieciom wręczono plecaki do pokolorowania, które zostały zakupione ze środków Projektu "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego, który jest realizowany przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. LIFE20 IPE/PL/000007-LIFE-IP-AQP-SILESIAN-SKY

stopka

6 zdjęć

Ekodoradczyni złożyła wizytę w Przedszkolu nr 10

6 zdjęć
do góry