• Język migowy
  • BIP

Erasmus+ rusza w SP nr 4

2023-03-29
 
 
Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu bierze udział w projekcie ERASMUS + "DISCOVER ROBOTICS VIA STEM". Jest to inicjatywa skierowana do siedmiu państw partnerskich: Danii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Irlandii, Islandii oraz Polski. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowania nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM) wśród uczniów, a także promowanie umiejętności z zakresu robotyki. Koszt projektu to 250 000 euro.
W ramach projektu uczniowie oraz nauczyciele Szkoły podstawowej nr 4 będą mogli uczestniczyć w szkoleniach oraz warsztatach oraz będą mieli okazję do zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu programowania, projektowania i budowania robotów. Uczestnictwo w projekcie pozwoli na rozwijanie umiejętności technicznych i kreatywnych.
To także przestrzeń do wymiany doświadczeń z nauczycielami i uczniami z innych krajów. Jest również możliwością na zdobycie nowych pomysłów na naukę oraz rozwijanie umiejętności międzykulturowych i językowych.
Projekt rozpoczął się w grudniu 2022 r. i będzie trwał do grudnia 2024 r. W dniach 27.03 - 28. 03. 2023 r. w Szkole Podstawowej miało miejsce pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu  "DISCOVER ROBOTICS VIA STEM". Na uroczystym rozpoczęciu projektu w dniu 27.03.2023 r. oprócz gości z zagranicy był obecny Pan Dariusz Polowy - prezydent Miasta Racibórz. 
Podczas wizyty goście z zagranicy poznali nasze  miasto, regionalną kuchnię oraz kulturę. Był to czas pracy i integracji.
 
do góry