• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Grupa aktywnych samorządowców i polityków na rzecz (..)

Grupa aktywnych samorządowców i polityków na rzecz Raciborza pn. "Pakt dla Raciborza". Wzmocnienie Rozwoju Miasta i Jakości Życia Mieszkańców

2023-08-14

Grupa aktywnych samorządowców i polityków na rzecz Raciborza pn. "Pakt dla Raciborza" - to inicjatywa ludzi mających w sercu Racibórz, jego rozwój i w rezultacie jak najlepsze warunki życia mieszkańców. Celem powołania paktu jest skonsolidowanie wysiłków na rzecz dalszego rozwoju miasta Racibórz oraz poprawy warunków życia jego mieszkańców.

Pakt tworzą samorządowcy oraz przedstawiciele władz centralnych, łącząc swoje kompetencje i pasję dla dobra wspólnoty lokalnej.

W skład Paktu wchodzą:

  • Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, który objął rolę lidera inicjatywy,
  • Zastępcy Prezydenta: Dominik Konieczny i Dawid Wacławczyk, którzy wniosą swoje doświadczenie i wizję do działań paktu,
  • Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński, reprezentujący Racibórz w rządzie RP,
  • Pani Senator RP, Ewa Gawęda, jako głos mieszkańców Raciborza na poziomie krajowym.

Każdy z członków Paktu ma jasno określone funkcje i zadania, które zostały wielokrotnie sprawdzone w praktyce. Prezydent i zastępcy działają na polu samorządowym, koncentrując się na potrzebach miasta i jego społeczności. Wiceminister oraz Pani Senator reprezentują miasto na arenie centralnej, wspierając raciborskie inicjatywy na poziomie ogólnokrajowym.

Dzięki sprawnej współpracy oraz skoncentrowanym wysiłkom członków Paktu, miasto Racibórz odnotowuje znaczące sukcesy w zakresie rozbudowy, remontów oraz budowy nowych infrastruktur. Współpraca członków Paktu sprawiła, że do miasta trafiły w ostatnich latach rekordowe pieniądze z budżetu centralnego. Poprzez aktywne pozyskiwanie środków finansowych, Racibórz przestał być anonimowym punktem na mapie politycznej Polski, a stał się aktywnym partnerem, korzystającym z różnorodnych możliwości rozwoju.

"Pakt dla Raciborza" to skuteczne narzędzie, które umożliwia sprawną realizację projektów służących mieszkańcom naszego miasta – a w kolejnych latach zapewni Raciborzowi rozwój na skalę naszego potencjału.

do góry