Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
02 Lipiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

1 lipca w Urzędzie Miasta Racibórz odbyła się konferencja z udziałem organizatorów Intro Festiwalu oraz partnerów tego wydarzenia.

Tegoroczna edycja INTRO Festival odbędzie się od 12 do 13 lipca na Zamku Piastowskim oraz na bulwarach nadodrzańskich. Festiwal z roku na rok się rozwija i zdobywa nowych fanów. Podobnie z partnerami wydarzenia. INTRO pozyskało już dwóch strategicznych sponsorów: RAFAKO SA oraz TAURON Polska Energia. Podczas konferencji obecni byli przedstawiciele wszystkich stron, włącznie z prezydentem Dariuszem Polowym oraz jego zastępcom, Michałem Fitą.

Podczas konferencji Odys Olbiński, prezes Fundacji INTRO Light (główny organizator festiwalu) przedstawił wizję rozwoju wydarzenia. Festiwal w założeniu ma wykraczać poza formę muzyczną i łączyć ją ze światłem. Dlatego co roku prezentowane są projekcje świetlne na murach zamku. – Światło na INTRO Festiwalu ma stwarzać nową przestrzeń dla nowoczesnej sztuki – przekonywał Odys Olbiński.

TAURON Polska Energia dołączył do grona strategicznych partnerów festiwalu przed tygodniem. – Chcemy być zieloną firmą, która wspiera lokalne inicjatywy. Poza tym INTRO staje się trzecią imprezą wakacyjną Śląska – tłumaczył Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Ze strony RAFAKO SA wsparcie przyszło już wcześniej. – Obserwujemy festiwal od kilku lat. Bardzo nam się podoba połączenie nowoczesności z historią. Innowacyjność jest również cechą RAFAKO – mówiła Bożena Małczak-Koziarska, dyrektor Fundacji Rafako.

Prezydenci miasta gratulowali organizatorom pomysłu na imprezę. – Festiwal to również promocja miasta na zewnątrz. Oby INTRO rozwijało się dalej – życzyli prezydenci Dariusz Polowy oraz Michał Fita.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji INTRO Festival znajdziecie tu (klik).

INTRO Festiwal z silnym wsparciem

2 lipiec 2019 7 zdjęć

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H