Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
22 Luty 2021
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Nasze miasto, tak jak wiele miast w regionie od wielu lat zmaga się z problemem malejącej liczby ludności. Starzejące się społeczeństwo, migracja młodych do większych ośrodków, mniejsza ilość urodzeń. Depopulacja jest faktycznym wyzwaniem, z którym przyszło nam się mierzyć. Aby dogłębnie zbadać problem i podjąć działania w odpowiednim kierunku potrzebni są innowatorzy. TY możesz być jednym z nich.

Zgłoś się do projektu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS! Dla innowatorów przewidziano między innymi grant w wysokości 45 000 zł na rozwinięcie pomysłu na innowację społeczną.

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS wybrało Wyzwania Śląskiej Przestrzeni Innowacji, do których poszukiwani są potencjalni Innowatorzy. Lista Wyzwań dostępna jest na stronie projektu: https://slaska.przestrzeninnowacji.pl

Do dalszego etapu akcji Śląskiej Przestrzeni Innowacji zostało wybrane raciborskie wyzwanie w obszarze depopulacji: "W jaki sposób badać losy absolwentów raciborskich szkół i uczelni oraz ich motywacje do emigracji z Raciborza, aby na podstawie gromadzonych danych móc tworzyć strategie przeciwdziałania temu zjawisku?".

 Opis wyzwania jest zamieszczony jast TUTAJ.

Osoby, które zechcą złożyć wniosek na opracowanie i przetestowanie innowacji w tym Wyzwaniu, będą mogły otrzymać z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS m.in.:

- grant w wysokości 45 000 zł na rozwinięcie pomysłu na innowację społeczną,

- wsparcie opiekuna innowacji, który będzie wspomagał proces rozwoju innowacji zgodnie z założeniami programu,

- możliwości skorzystania z coachingu w zakresie pracy nad motywacją, wypaleniem albo rozwiązywaniem konfliktów w zespole,

- wsparcie organizacyjne i merytoryczne przy organizowaniu badań i testowaniu innowacji,

Wnioski na innowacje mogą składać osoby fizyczne, instytucje, firmy prywatne, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne.

Dodatkowe szczegóły dotyczące naboru innowatorów znajdują się TUTAJ.

Regulamin, dokumenty i infografiki dostępne są pod adresem: www.slaska.przestrzeninnowacji.pl

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H