Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Inwestycja dla przyszłości. Zaglądamy na budowę nowego (..)

Inwestycja dla przyszłości. Zaglądamy na budowę nowego przedszkola w Markowicach

2023-05-17
 

Budowa nowego przedszkola w dzielnicy Markowice jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego. Inwestycja ta ma na celu rozwiązanie problemu braku wystarczającej ilości miejsc w przedszkolach dla dzieci w tej dzielnicy, który jest diagnozowany od wielu lat. Dzięki budowie nowego przedszkola już od września młodzi raciborzanie będą mieli zapewnione komfortowe i bezpieczne miejsce do nauki i zabawy.

17 maja br. Prezydent Dariusz Polowy, wspólnie z naczelnikiem Wydziału Edukacji Krzysztofem Żychskim, odwiedził teren inwestycji. Podczas wizyty zaprezentowane zostały postępy w pracach, które są wykonywane przez ekipy budowlane. Pan Prezydent docenił zaangażowanie i ciężką pracę wszystkich pracowników, którzy codziennie pracują na budowie, aby zrealizować ten ważny projekt dla mieszkańców Raciborza w terminie zgodnym z harmonogramem.

W chwili obecnej na budowie wykonywane są następujące prace: instalacja wod-kan i elektryczna, montaż stolarki otworowej, odwierty pod pompy ciepła oraz instalacje monitoringowe. W trakcie realizacji są również prace związane z instalacjami ogrzewania podłogowego, wylewkami posadzkowymi, tynkowaniem ścian wewnętrznych oraz montażem pomp ciepła, wentylacji mechanicznej, paneli fotowoltaicznych i ogrodzenia.

Nowe przedszkole w dzielnicy Markowice zostanie zrealizowane z zachowaniem najwyższych standardów. Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem, więc w wakacje inwestycja zostanie ukończona, a już pierwszego września przedszkolaki będą miały okazję rozpocząć swoją naukę w nowej placówce.

"Cieszę się, że możemy realizować tak ważne projekty, które wpływają na rozwój miasta i poprawę jakości życia mieszkańców. Budowa przedszkola to jeden z takich projektów. Dzięki temu przedsięwzięciu, dzieci z dzielnicy Markowice będą mieli szansę na lepszy start." - podsumował prezydent Dariusz Polowy.

do góry