Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
08 Wrzesień 2021
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

 

 

Jeszcze wspominamy Dni Raciborza a przed nami Jarmark POŻEGNANIE LATA! Zapraszamy w dniach 17-19 września na Plac Długosza!

Udział w jarmarku potwierdziło ponad 40 wystawców, którzy zaprezentują m.in. biżuterię, ręcznie robione zabawki, wyroby szydełkowe, rzeźby i figury aniołów, ceramika oraz smakowite wyroby regionalne – miody, oscypki, sery kozie, przeciery, soki i konfitury!

Muzyczne atrakcje to m.in. koberty zespołów FRELE, BARTNICKY, DR. ONG z Czech, VOLTAGE  a klimaty do tańca zapewni zespół coverowy JEST NAJLEPIEJ. O uśmiech w niedzielne popołudnie zadbają Panie z kabaretu MOHEROWE BERETY.

Dla naszych milusińskich przygotowano m.in. strefę dmuchańców, karuzelę, balony, malowane buziek oraz gry i zabawy!

Miłośników mocniejszego brzmienia zapraszamy w niedzielę na plażę miejską na koncerty zespołów Snowblind oraz Zdechły Osa.

Pełny program - https://bit.ly/2YwNNe1

Wszystkie atrakcje są bezpłatne!
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

 

Wydarzenie jest organizowane przez dwa największe miasta Euroregionu Silesia - Racibórz i Ostravę - w ramach projektu „Wspólna organizacja CZ-PL działalności kulturalnej dwóch największych miast Euroregionu Silesia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Więcej o warunkach uczestnictwa oraz zasadach obowiązujących podczas Jarmarku "Pożegnanie lata" przeczytacie w Regulaminie Jarmarków organizowanych przez Miasto Racibórz w ramach projektu „Wspólna organizacja CZ-PL działalności kulturalnej dwóch największych miast Euroregionu Silesia”, które publikujemy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

 

Informacja o projekcie

Miasto Racibórz oraz Urząd Miasta Ostrawy-Poruby wspólnie rozpoczęli  realizację projektu, w ramach którego w latach 2019 i 2020 odbędzie się 6 jarmarków – Jarmarki Wielkanocne, Bożonarodzeniowe oraz jarmarki podczas Dni Raciborza i Babiego Lata w Ostrawie Porubie.

Celem projektu jest rozwój i wzmocnienie współpracy między partnerami, między Ostrawą – Porubą a Raciborzem.

Współpraca ma na celu organizowanie imprez kulturalnych i społecznych, które przybliżą sposób życia sąsiadów, pozwolą pogłębić komunikację między dwoma regionami i przyczyniać się do zmniejszenia barier społecznych i kulturalnych między dwoma narodami. Projekt pn. Wspólna organizacja CZ-PL działalności kulturalnej dwóch największych miast Euroregionu Silesia/Společná CZ-PL organizace kulturních aktivit dvou největších měst Euroregionu Silesia (numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120 / 0.0 / 0.0 / 17_028 / 0001625) powstał w 2017 oraz w 2018 roku i został wybrany do dofinansowania z INTERREG V A Czechy - Polska w ramach osi priorytetowej 4 - Współpraca instytucji  i społeczności, o maksymalnej kwocie dofinansowania 312 708,88 euro. Partnerem zarządzającym jest statutowe miasto Ostrava - dzielnica Poruba.

 

 

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf PLAKAT - PL 21-09-08 16:15 2.68MB pobierz plik: PLAKAT - PL
jpg PLAKAT 21-09-08 15:38 1.82MB pobierz plik: PLAKAT
pdf ULOTKA CZ/PL 21-09-09 15:10 11.76MB pobierz plik: ULOTKA CZ/PL
pdf PLAKAT - CZ 21-09-13 07:54 45.99MB pobierz plik: PLAKAT - CZ

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H