Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Jubileusz 40 - lecia Sp 15

2023-12-08

40-lecie swojego funkcjonowania obchodziła dziś Szkoła Podstawowa nr 15  z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w murach szkoły przy ulicy Słowackiego.

W uroczystości wzięli udział: Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy,  Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Ireneusz Komorowski, Przedstawicielka Związków Zawodowych ZNP Teresa Ćwik oraz ZNSS Solidarność Anita Dasing, byli Dyrektorzy SP15 Edmund Stefaniak, Mirosław Lenk, Dorota Kominek – Lachowicz, Dariusz Malinowski a także Dyrektorzy Raciborskich Szkół podstawowych i przedszkoli.

W części oficjalnej przemawiali m.in. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, który pogratulował jubileuszu czterdziestu lat wypełniania swojej misji, oraz wręczył na ręce Pani Dyrektor symboliczny czek o wartości 20 000 zł na cele edukacyjne.

Edukacja, to fundament, na którym opiera się nasza przyszłość, a 40 lat to piękny dorobek i szczególny moment w życiu człowieka i szkoły – powiedział prezydent podczas swojego wystąpienia.

 

Podczas trwania uroczystości przedstawiona została historia szkoły z podziałem na etapy, które odpowiadały poszczególnym kadencjom dyrektorów. Szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi głównie w pływaniu i lekkoatletyce.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której dzieci zaprezentowały jubileuszowy program, w który sprytnie wplecione były utwory Jana Brzechwy. Finałem części artystycznej był występ Jana Górki laureata 14. Edycji Voice of Poland.

Serdecznie gratulujemy jubileuszu Szkole Podstawowej nr 15 i życzymy kolejnych lat sukcesów i owocnej pracy na rzecz kształtowania młodych umysłów oraz przyszłości miasta Racibórz. Niech to miejsce nadal inspiruje i wspiera rozwijanie talentów wśród młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry