• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Juwenalia na rozpoczęcie tegorocznych Dni Raciborza

Juwenalia na rozpoczęcie tegorocznych Dni Raciborza

2023-05-22
W ostatni dzień maja na plaży miejskiej zrobi się gorąco
W ostatni dzień maja na plaży miejskiej zrobi się gorąco

Tegoroczne Dni Raciborza rozpoczynamy wspólnie z Akademią Nauk Stosowanych świętem studentów, czyli Raciborskimi Juwenaliami. Już 31 maja na miejskiej plaży będziemy bawić się w rytm energicznej muzyki.

Będzie się działo! Tak w skrócie można podsumować plan tegorocznych Dni Raciborza, które rozpoczną się Juwenaliami Raciborskimi. To studenckie wydarzenie roku to prawdziwy rarytas w kalendarzu każdego żaka. Tegoroczna impreza odbywać się będzie na miejskiej plaży, co powinno dodatkowo podgrzać atmosferę.

A co przygotowaliśmy?

Country-rock w pasiastych koszulach

Pewnego razu czwórka młodych ludzi stwierdziła, że nieźle się ze sobą zgrywają i do twarzy im w pasiastych koszulach. Tak powstał The Zebers - knurowsko-raciborsko-gliwicko-tarnogórski boysband tworzący abstrakcyjna mieszankę muzyki country i rocka. W tekstach ich kawałków często pojawiają się koty i zabiegi animalizacji. The Zebers ciągle rozbudowują swój repertuar o znane piosenki, tworząc również autorskie kompozycje porywające tłumy.

 

Energicznie i z pazurem

Heart & Rest to grupa młodych, energicznych facetów o różnych gustach muzycznych, których połączyła pasja do tworzenia mocnej, dynamicznej muzyki. Fundamenty zespołu tworzą ostre, wyraziste riffy, współgrające idealnie z charyzmatycznym głosem wokalisty oraz tekstami będącymi odzwierciedleniem emocji i komentarzem do współczesnego świata.

Klasyczny Hip-Hop

Wrocławsko-Odesso-Raciborski projekt o klasycznym brzmieniu prawdziwego hip-hopu. Cięte sample, język, tłuuuste bity, skrecze i cuty - to wszystko to Zespół D2O.

Elektroniczny finał

Na zakończenie Juwenaliów Raciborskich i zarazem pierwszego dnia Dni Raciborza zagra dla was ktoś kogo fanom elektronicznych brzmień nie trzeba przedstawiać. Furrier, bo o nim mowa, raciborskiej publiczności dobrze znany jest z występów na INTRO Festiwalu. To także stały bywalec największego tego typu festiwalu Beats4Love u naszych południowych sąsiadów ,gdzie co roku prezentuje swoje sety szerszej publiczności.

do góry