Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
10 Wrzesień 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Dożynki w tym roku w Miedonii
Dożynki w tym roku w Miedonii

Dożynki - święto plonów połączone z uroczystościami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W naszej tradycji mocno zakorzenione święto związane jest z szeregiem rytuałów i symboli, takich jak przemarsz przez miejscowość barwnego korowodu czy wicie wieńca. Nie inaczej jest w Raciborzu. W tym roku miejskie dożynki odbędą się 15 września w Miedonii. Zabawy jednak zaczną się już wcześniej. W sobotę 14 września od godziny 19.00 zapraszamy do udziału w dyskotece  z DJ-TOM BVRN.

W niedzielę korowód dożynkowy zbierze się o 10.00 przy ul. Kwiatowej, by uroczyście przejść na plac Diecezjalnego Domu Formacyjnego. Tam o 11.00 rozpocznie się msza święta.  Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą na teren przy skrzyżowaniu ulicy Podmiejskiej z ulicą Stefanii Sempołowskiej, gdzie odbędzie się główna część atrakcji dla mieszkańców.

Na scenie zaprezentują się: dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej przy ul. Kozielskiej, Zespół Piesni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy, Zespół Taneczny Skaza, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, SKZR Źródło -Raciborzanie i Mażoretki i Zespół Appassionato. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret OT.TO, a zwieńczeniem atrakcji muzyczno-scenicznych będzie zabawa taneczna z zespołem Michel.

Podczas dożynek uroczyście wręczymy nagrody laureatom konkursu "Zielono mi" mającego na celu wyłonienie najpiękniej zaaranżowanego balkonu, loggii, tarasu i okna.

 Zachęcamy wszystkich do udziału w miejskich dożynkach i skorzystania z przygotowanych atrakcji.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H