• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Konkurs Zielono Mi laureaci - ogród przydomowy II i III (..)

Konkurs Zielono Mi laureaci - ogród przydomowy II i III miejsce

2023-09-13

Państwo Gabriela i Andrzej Parys zawodowo zajmują się uprawą warzyw – również w wolnym czasie relaksują się dbając o ogród, co dało im II miejsce w tegorocznym konkursie ZIELONO MI. Tutaj rośliny ozdobne rosną obok roślin owocujących. Komisja zachwyciła się m.in. dorodnym okazem aktinidii. Ciekawym urozmaiceniem ogrodu są własnoręcznie wykonane ozdoby recyklingowe przez ś.p. Gerarda.   

 

III miejsce otrzymała pani Ewa Grzesik. Pasja pani Ewy daje jej możliwość odskoczni od stresującej pracy. Przy okazji, Ogrodniczka odkryła swój talent do dekorowania. Komisję urzekł rower zaskakującej turkusowej barwy. Większość elementów urozmaicających dostała „drugie życie” po tym jak pani Ewa odkryła je w swoim wiekowym domu.

 

Ogród pani Teresy Wochnik, która zdobyła wyróżnienie, to prawdziwy raj dla owadów. Tutaj barwne kompozycje z rudbekii, floksów, pelargonii, lawendy i wielu innych gatunków przyprawiają o zawrót głowy. Królestwo pani Teresy podlewane jest deszczówką, którą Ogrodniczka samodzielnie roznosi, co nie byłoby ewenementem gdyby nie fakt, że pani Teresa jest seniorką. Wigoru takiego jakim może się pochwalić pani Teresa mógłby pozazdrościć niejeden młody człowiek, któremu „się nie chce”;-)

 

Gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w piątek 22.09.2023 podczas Święta Dyni w Ogródku Jordanowskim!

 

32 zdjęć

Ogród Zielono ogród przydomowy – II i III miejsce

do góry