Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Miasto Racibórz otrzymało środki na przedłużenie ul. (..)

Miasto Racibórz otrzymało środki na przedłużenie ul. Piotrowskiej

2023-06-12
Dobre wieści dla rolników, rowerzystów i mieszkańców Miedoni
Dobre wieści dla rolników, rowerzystów i mieszkańców Miedoni

Miasto Racibórz otrzymało 340 000 zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na remont ulicy Piotrowskiej. Inwestycja ta przyniesie duże korzyści rolnikom, rowerzystom i mieszkańcom Miedoni.

Wsparcie rozwoju infrastruktury

W dniu 12 czerwca 2023 r. wiceprezydent Raciborza, Dawid Wacławczyk odebrał symboliczny czek na kwotę 340 000 zł. Środki te zostaną zainwestowane w projekt, który obejmuje modernizację i przedłużenie ulicy Piotrowskiej. Dzięki tej inicjatywie zostanie usprawniona nie tylko infrastruktura drogowa, ale również dojazd na rynek, co przyniesie duże korzyści rolnikom, rowerzystom oraz mieszkańcom.

Miasto Racibórz konsekwentnie rozwija swoją infrastrukturę, dbając o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Inwestycja ta jest jednym z wielu projektów, które mają na celu poprawę jakości życia w mieście. Remont i przedłużenie ulicy Piotrowskiej przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności komunikacji rowerowej, usprawnią transport rolnikom oraz umożliwią mieszkańcom Miedoni lepsze połączenie z resztą miasta.

Wiceprezydent Raciborza, Dawid Wacławczyk, podkreślił znaczenie tej inwestycji i wyraził wdzięczność dla Urzędu Marszałkowskiego za wsparcie. Dzięki środkom finansowym miasto będzie mogło kontynuować rozwój infrastruktury drogowej, wspierając jednocześnie lokalną społeczność rolniczą i poprawiając jakość życia mieszkańców.

 

 

do góry