Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Mieczysław Łapin Wolontariuszem Roku 2017

Mieczysław Łapin Wolontariuszem Roku 2017

2017-12-08
 

Jedni angażują się na własną rękę. Inni działając w organizacjach pozarządowych.  Pomagają tym, którzy nie potrafią, lub nie mogą dać sobie rady samemu. Niosą nadzieję, życzliwość i konkretną pomoc dla chorych, wykluczonych społecznie, zmagającym się z demonami nałogów, opuszczonym i zrozpaczonym. Pomagają zarówno dzieciom, jak i seniorom. 8 grudnia ich trud uhonorowano w czasie gali wręczenia wyróżnienia „Laur Wolontariatu 2017”. Nominowanymi byli: Józefa Kielak, Mieczysław Łapin, Cecylia Krziżok, Wojciech Mitręga, Ewa Orłowska, Barbara Pordzik i teresa Zawiślak.

 

Tegoroczny Laur decyzją kapituły podjętą jednogłośnie trafił do Mieczysława Łapina, członka Stowarzyszenia Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Laureat zawsze bardzo aktywnie bierze udział w działaniach tego stowarzyszenia. Mieczysław Łapin jest też członkiem Zarządu Śląskiego Uniwersytetu III Wieku, pełni funkcję wiceprzewodniczącego w Radzie Seniorów. Bardzo leżą mu na sercu problemy osób starszych. Po każdym posiedzeniu Rady przekazuje wszystkim członkom Śląskiego Uniwersytetu III Wieku tematy, które były poruszane na spotkaniach. Z uwagą też wsłuchuje się w głosy słuchaczy Uniwersytetu. Aby zapoznać się i wprowadzić w życie rozwiązania modelowe działań Rad Seniorów Mieczysław Łapin brał udział w specjalistycznym szkoleniu.

Laureat Wolontariusza Roku zorganizował dwa wyjazdy wydelegowanych członków na Forum Seniora do Katowic oraz do Rybnika na konferencję poświęconą problemom senioralnym „Śląskie dla Seniora”. Z ogromnym zaangażowaniem włączył się w organizację Klubu Seniora. Przepracował wiele godzin zwożąc i montując wyposażenie Raciborskiego Klubu. Służył m. in. swoim samochodem przy transporcie zakupów potrzebnych do funkcjonowania klubu. Mieczysław Łapin społecznie pracuje też w zespole do spraw weryfikacji projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Jest osobą pełną empatii wobec potrzebujących. Nie odmawia pomocy. Podaje pomocną dłoń także w drobnych sprawach dnia codziennego.

do góry