Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
25 Czerwiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

Racibórz jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski U20 w lekkoatletyce. Od 3 do 5 lipca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji zmagać się będzie 500. sportowców! Sędziować będzie 120. arbitrów. Twarzą imprezy jest mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic.

Nasze miasto jest gospodarzem tegorocznych 73. Mistrzostw Polski U20 pod kierownictwem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wybór gospodarza imprezy o takiej randze nigdy nie jest przypadkowy - mówi Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, który zachęca Raciborzan do kibicowania młodym sportowcom.

Jest mi niezmiernie miło, że Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał Raciborzowi
tak ważną imprezę sportową. Mamy piękny, nowo wybudowany stadion, jak również całą infrastrukturę, która pozwoli na sprawne przeprowadzenie tych mistrzostw - powiedziała Justyna Święty-Ersetic, złota medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 400 m.

Wybranie Raciborza na gospodarza mistrzostw jest tym cenniejsze, że w tym roku przypada 100- lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co tylko podnosi i zwiększa rangę tego jakże doniosłego, sportowego wydarzenia. Wierzę, że nasze gościnne i życzliwe miasto, będzie przyjazne też i dla Was, jako młodych sportowców, przed którymi stoi szansa na zdobycie nie tylko medali, ale również awansu do mistrzostw Europy juniorów - zachęca minister Michał Woś.

Organizacja tak wielkiej imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy za to firmom: Borbud, Ensol, Empol, Cobex, Castorama Racibórz, Kampka, Trawiński, Henkel.

Równie ważna jest współpraca medialna, za którą dziękujemy redakcjom: Telewizja TVP3 Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio Vanessa FM, Nowiny Raciborskie, Naszraciborz.pl, Raciborz.com.pl, Raciborska Telewizja Kablowa RTK, Raciborek.pl.

Ceremonia otwarcia PZLA Mistrzostw Polski U20 odbędzie się 3 lipca o godz. 17.00 na stadionie OSiR przy ul. Zamkowej w Raciborzu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H