Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
09 Październik 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Dzieci stworzyły prace plastyczne  o SMOGU
Dzieci stworzyły prace plastyczne o SMOGU

Dziś w Urzędzie Miasta prezydent Raciborza Dariusz Polowy wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „Zwalczamy smog przez cały rok!”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu Miasta Racibórz w wieku od 7 do 15 lat i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

1. dzieci w wieku od 7 do 11 lat,
2. dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Zgodnie z regulaminem temat pracy powinien być związany z ochroną powietrza, walką ze smogiem, szkodliwością zanieczyszczeń na zdrowie ludzkie oraz otaczającą nas faunę i florę. Celem konkursu było m. in. kształtowanie postawy ekologicznej wśród uczniów oraz  promocja Miasta Racibórz jako gminy ekologicznej. Konkurs odbył się przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nagrodami były atrakcyjne akcesoria rowerowe.

W ramach konkursu wpłynęły 72. prace. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu łącznie 6 nagród i 6 wyróżnień.  Nagrodzone prace prezentujemy w galerii zdjęć.

Prace opublikowane zostaną ponadto na kartkach kalendarza ściennego na 2020 rok, który wydawany jest przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

Dziękujemy za tak duży odzew. Gratulujemy laureatom!

Wręczenie nagród w konkursie "Zwalczamy smog przez cały rok"

9 październik 2019 30 zdjęć

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H