• Język migowy
  • BIP

Nauczycielu poznaj SOWĘ

2022-01-17
Ruszają wizyty studyjne w raciborskiej SOWIE
Ruszają wizyty studyjne w raciborskiej SOWIE

Ruszają wizyty studyjne w raciborskiej Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności.  Do nauczycieli szkół podstawowych z pięciu powiatów już dziś zostaną wysłane zaproszenia.  To doskonała okazja dla nauczycieli z regionu, by poznali walory naszej SOWY i wrócili tu ze swoimi uczniami.

Taka wizyta studyjna to idealna możliwość by przekonać się samemu jak w ciekawy i angażujący sposób zainteresować najmłodszych naukami ścisłymi i zaszczepić w nich ciekawość świata. Dzieci mają wrodzoną chęć poznawania i doświadczania otaczającej rzeczywistości, bardzo ważne więc jest to aby ten zapał w nich podtrzymywać i rozwijać. SOWA to znakomity sposób, aby pokazać dzieciom naukę z zupełnie innej perspektywy.

Wizytujący w naszej SOWIE nauczyciele będą mogli skorzystać z kompleksowej pomocy pracowników Strefy, którzy chętnie oprowadzą i opowiedzą na wszelkie pytania. Wysłane zostaną zaproszenia do szkół z pięciu powiatów: raciborskiego, wodzisławskiego, rybnickiego, głubczyckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Liczymy na spore zainteresowanie ze strony kadr pedagogicznych tych placówek. Wizyty studyjne prosimy zrealizować do końca marca tego roku.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w naszym mieście jest projektem współprowadzonym z warszawskim Centrum Nauki Kopernik, dlatego też często nazywana jest raciborskim Mini Kopernikiem. Wszelkie eksponaty pozwalające poprzez doświadczenie poznać prawa fizyki na których opiera się nasz świat są przygotowane przez specjalistów z CNK. Miejsce to pozwala odkryć na nowo naukę poprzez interesujące doświadczenia. Jest to znakomity pomysł na spędzenie czasu dla młodszych jak i nieco starszych odwiedzających. Więcej informacji na temat SOWY na sowa-raciborz.pl.

do góry